BOLNIŠNIČNI ODDELEK – ŠKRATEK PREHLADEK

Gosposvetska cesta 1

2380 Slovenj Gradec

VZGOJITELJICA: Florjana Borkovič

DELOVNI ČAS: pon. – pet. od 7.30 do 14.00 ure.

V Splošni bolnišnici Slovenj Gradec deluje bolnišnični oddelek. Delo vzgojiteljice na otroškem oddelku je zelo specifično. Bolnišnica predstavlja za otroka nekaj neznanega, lahko pa je tudi povezana s slabimi izkušnjami. Večkrat se zgodi, da so otrokove psihične težave ob hospitalizaciji še večje kot bolezen sama. Vzgojiteljica v bolnišnici v sodelovanju s starši skuša otroku pomagati predvsem pri premagovanju čustvenih težav, saj ima dolgoletne pedagoške izkušnje z bolnimi otroki. Njeno delo poteka individualno po posameznih sobah in tudi skupinsko v sobah ali igralnici. Usmerja se predvsem na pogovor z otrokom, pogovor preko lutke, pripovedovanje in branje pravljic ter glasbene dejavnosti. Organizira pa tudi likovne in ustvarjalne delavnice ter različne priložnostne prireditve.