17.11.2023 smo praznovali Dan slovenske hrane, katerega osrednji dogodek je Tradicionalni slovenski zajtrk. Letošnji je potekal pod sloganom “Kruh za zajtrk – super dan!”.

Otroci v vseh enotah našega vrtca, so za zajtrk ugriznili v kos domačega, rženega kruha, namazanega z maslom in medom, ki so ga poplaknili s požirkom toplega mleka. Za malico jih je čakalo še sveže, sladko jabolko.

Otrokom  v enotah Legen in Podgorje, sta se pri zajtrku pridružila podžupanja Martina Šisernik in podžupan Peter Pungartnik.

Nekatere oddelke so obiskali čebelarji in rokodelci, ki so v pripravi na zajtrk z zanimivimi vsebinami sodelovali z otroki.

Prav posebna oblika druženja je potekala na 1. osnovni šoli Slovenj Gradec, kjer so otroci vrtčevskega oddelka združili moči in pripravili zajtrk skupaj z učenci devetega razreda.

Super zajtrk se je nadaljeval v super dan, ki bo otrokom še dolgo ostal v spominu.