“Cinemini” je evropski projekt spoznavanja predšolskih otrok s filmsko vzgojo. Ne gre le za ogled animiranih filmov v kinodvorani, temveč za celovito dogajanje in doživljanje povezano z ogledom. 

V sodelovanju s Kulturnim domom Slovenj Gradec, smo projekt Cimenini pripeljali tudi v Slovenj Gradec. Predšolski otroci vseh oddelkov našega vrtca so peš, ali z avtobusi obiskali Kulturni dom. Na blagajni so za “denar” kupili vstopnice s katerimi so lahko vstopili v dvorano. Pomočnica ravnateljice VVZ Slovenj Gradec Ksenija Poklič ter direktorica Kulturnega doma Slovenj Gradec Andreja Gologranc, sta otroke sprejeli, jim razložili namen obiska ter seveda način ustreznega in kulturnega vedenja v dvorani. Otroci so si ogledali tri krajše in poučne animirane filme z naslovom “Tako zraste…”.

Otroci so bili nad ogledom zelo navdušeni, mi vsi pa veseli in zadovoljni, da smo storili pomemben korak k spoznavanju otrok s filmsko umetnostjo.